Gradonačelnik primio uspješne novogradiške sportaše Luku Kumića i Filipa Poturovića
Gradonačelnik Vinko Grgić primio je danas dvojicu iznimno uspješnih novogradiških sportaša – ultramaratonca Luku Kumića i boksača Filipa Poturovića, u pratnji njihovih trenera. Bila je to prilika za razgovor o njihovim sportskim uspjesima, planovima za budućnost, ali i o važnosti potpore lokalne zajednice vrhunskim sportašima.
Luka Kumić, naš sugrađanin i aktualni reprezentativac Hrvatske u ultramaratonu, nedavno je ostvario povijesni uspjeh na prestižnoj utrci u Konstantinovy Lázněu u Češkoj. U zahtjevnoj disciplini trčanja na 6 dana srušio je čak dva hrvatska rekorda i time se još jednom upisao u povijest hrvatskog sporta.
Drugi sjajan rezultat novogradiškog sporta dolazi iz boksačkog ringa – Filip Poturović osvojio je naslov državnog prvaka u kategoriji do 65 kilograma, nakon što je na Prvenstvu Hrvatske slavio u finalu jednoglasnom odlukom sudaca. Ovaj izniman uspjeh potvrda je njegovog predanog rada, talenta i stručnog vođenja njegovog trenera.
Tijekom susreta razgovaralo se i o planiranoj izgradnji dvorane za male sportove na trenutnom prostoru doma u Prvči. Ova buduća dvorana postat će trajni dom, uz ostale sportove, i novogradiškim boksačima te im osigurati još bolje uvjete za treniranje i daljnje ostvarivanje vrhunskih rezultata.
Gradonačelnik je naglasio kako Grad Nova Gradiška planira i dalje snažno podupirati svoje sportaše, posebno one koji svojim uspjesima na državnoj, europskoj i svjetskoj razini predstavljaju naš grad u najboljem svjetlu.